Wilolix Honeyed Kolajen

₺590,00

Kolajen Nedir?


Doku ve organların yapısal ve fonksiyonel işlevlerini korumada birçok protein görev alır. Bu proteinlerden biri de vücudumuzda en çok bulunan kolajendir.


Kolajen; deri, kemik, kas, eklem, saç, diş, kornea ve dokularda bulunan vücudun yapısal iskeletini oluşturan temel proteinlerdir. Çeşitli tipleri bulunan kolajenler vücut sağlığına pek çok farklı katkı sağlar. 


Kolajenin Faydaları Nelerdir?


Vücudunuz yaşlandıkça, yaşlanmanın etkisi ile ciltteki kolajen üretimi yavaşlar ve azalır. Kolajen en fazla ciltte bulunmaktadır. Cildin güçlenmesini, elastik olmasını ve su tutma kapasitesini etkileyen önemli faktörlerin başında kolajen gelmektedir. Kolajen kullanımı yaşlanma belirtilerini hafifleterek, kişinin daha parlak ve canlı bir cilde sahip olmasına ve daha genç görünmesine yardımcı olur.


Adı genellikle cilt sağlığı ile anılan kolajen, aslında tüm vücut sağlığımız için olmazsa olmaz yapısal bir proteindir. Cilt dışında kemik, eklem, tendon ve kaslarda da bol miktarda kolajen bulunur. Kolajen vücudun yapı iskeletinin hammaddesidir. Temel görevi bağ dokusunu güçlendirmek ve vücut bütünlüğünü korumaktır. Kolajen takviyeleri, kremler ve cilt bakımı ile kolajen seviyesindeki azalma, kontrol altında tutulabilir. Daha sağlıklı bir vücut ve cilt için özellikle 20’li yaşlardan itibaren düzenli kolajen takviyesi kullanımı tavsiye edilmektedir.


İçeriğinde sabah-akşam 1'er adet kullanılmak üzere toplam 60 adet Kolajen tablet ve 3 günde bir yüzünüze sürerek uygulayacağınız 10 adet saf Kolajen bulunmaktadır. 

Sepete Eklendi

Ürün sepetinize eklenmiştir.